Kõikidele meie toodetele kehtib 2 aastat garantiid! Firmadele ja asutustele kehtib garantii 1 aasta!

Garantii tingimused:

Puitmööbel ei vahetata välja, kui vajab monteerimist, kohendamist, kinnitust. Mööbli kokkupanek ja hooldamine on kliendi kohustus.

Puitmööblit ei tohi asetada küttekolde lähedusse või niiskesse ruumi (soojuspumbad, soojapuhurid, radikad, kaminad, sauna eesruumid, garaazid) see võib põhjustada puidu kõverdumist ja pragunemist ning sellisel juhul garantii ei kehti.)NB! TUTVUGE JUHENDIGA ENNE  MONTEERIMIST. KORREKTNE MONTEERIMINE ON KLIENDI KOHUSTUS ja TAGAB MÖÖBLI  VASTUPIDAVUSE JA KVALITEEDI, tee seda hoolikalt ja väldi edasisi probleeme. Püüame sind võimalikult täpselt juhendada.

See juhend on valmistatud abistamaks täispuitmööbli õigel hooldamisel ja paigaldamisel. Tagamaks Teie mööbli õige funktsionaalsuse PEAB neid juhiseid täpselt täitma. Lugege juhiseid tähelepanelikult, kuna nende juhiste mittekorrektsel täitmisest tingitud hilisemaid kaebusi ei rahuldata. Kõik kaebused tuleb esitada müüjale vahetult pärast defekti avastamist JA/VÕI võimalusel ALATI ENNE MÖÖBLI KASUTAMIST. Paigaldatud mööbel loetakse ostja poolt aktsepteerituks ja vigastused arvatakse tekkinud paigaldamise käigus ja ei kuulu garantii alla.

Kui liimpuitplaadi defekt on avastatud ja dokumenteeritud pärast paigaldamist, ei ole tootja vastutav mööbli eemaldamise ja uue paigaldamise eest. Mööbel väljastatakse pakendis, kontrollituna ja tervena . Täispuitmööblit ei tohi paigaldada kui ruumi niiskuseprotsent on üle 70%. Samuti ei tohi täispuitmööblit paigaldada SOOJUSALLIKATE LÄHEDUSSE (soojuspumpade alla, ahjude/kaminate jms kõrvale), see rikub suure tõenäosusega täispuitmööbli ära ja selle eest tootja ei vastuta. Samuti ei tohi paigaldada mööblit otse soojuspumba alla, kus kuum õhk võib samuti mööbli ära rikkuda ja lihtsalt lõhki kuivatada. Mööbli tagastamine ostja soovil on võimalik vaid kahepoolsel kokkuleppel. Juhul, kui mööbel tagastatakse, peab see olema oma pakendis et vältida vigastuste tekkimist transpordi käigus.

Täispuidust mööbel on naturaalne toode. Puit on „elav“ materjal ja mida rohkem niiskust see saab seda rohkem ta paisub. Puitmööbli valmistamisel kasutatakse kuivatatud u 8% niiskuse sisaldusega puitu, seega on oluline hoida seda eemal niiskuse- ja soojusallikatest. Optimaalne niiskusetase ruumides on 40-60%. Teistes tingimustes puit imab niiskust ja paisub või kaotab niiskust ja tõmbab kokku. Juhul kui toote üks ja teine pool saab niiskust erinevalt, puit kõmmeldub (kõverdub) – selline kõmmeldumine kaob iseenesest. Kui niiskusetase on tavaline st 40-60%, siis võib toote laius kõikuda 1-2mm, juhul kui niiskusetase on näiteks 85% võib laius suureneda kuni 10mm. Puidu kuivatamisel tekivad nn õhutaskud, mis tihti paistavad väikeste pragudena. Need praod võivad tekkida temperatuuri ja niiskuse muutumisega. Suurema prao võib täita puidupahtliga. Pragusid võib enam esineda kõvemates puiduliikides nagu tamm ja saar aga ka kuivema õhu puhul männis ja kuusepuidus. See on loomulik ja mitte mingil juhul ei nõrgesta voodi tugevust.

VÄIKESED PRAOD JA VÄRVIMUUTUSED ON NATURAALSE PUIDU LOOMULIK OSA JA EI ANNA ALUST PRETENSIOONIDE ESITAMISEKS.
Ladustamine

Ladustamise vajadusel hoida täispuitmööbel kiles ja siseruumides. Mitte ladustada väljas või katuse all, meie välitingimused võivad olla õhuniiskusega kuni 90% mis rikub toote ära ka mille eest tootja ei vastuta. ÄRGE LADUSTAGE TÄISPUITMÖÖBLIT SOOJUSALLIKATE LÄHEDUSSE.
Kõik mittekorrektsest ladustamisest, hooletusest ja paigaldamisest tekkinud vead EI anna alust pretensioonide esitamiseks!Hooldamine
Igapäevaselt võib mööblit puhastada niiske lapiga ja muude puhastusvahenditega, mis ei sisalda ammoniaaki või küürimispuudrit. Ammoniaak muudab tamme värvi tumedaks. Kui pind muutub mustaks või elutuks, võib seda taaselustada õlise lapiga hõõrudes. Pühkige ära liigne õli. Kui pind on väga kulunud võib enne õlitamist selle kergelt üle lihvida. Sõltuvalt õlist peab liimpuitplaate õlitama iga 6 kuu tagant või vastavalt õli tootja soovitustele. Veendu enne õlitamist voodi toonis, kõik toonid ei ole vahad/õlid ning kõiki toone ei tohi üle õlitada (Valge) Teiste toonide puhul on enamjaolt õlivahad olemas suuremates ehituspoodides, tooni teadasaamiseks võtke ühendust meiega ja teeme Teie voodi tooni kindlaks.

Täname tellimuse eest!
Saarte Mööbel / info@saartemoobel.ee